Kişisel PR Danışmanlığı & Hizmeti

Kişisel PR Nedir Nasıl Yapılır?

Kişisel PR Danışmanı arıyorum diyorsanız doğru adrestesiniz.
Kişisel PR Hizmeti ile imaj değerinizi yükseltelim!

PR Nedir?

Kişisel PR nedir buna geçmeden önce PR nedir ondan başlayalım. PR, Public Relations kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş İngilizce bir kısaltmadır. Türkçesi Halkla İlişkiler demektir. Halkla ilişkiler; bir işletmenin, kurumun, örgütün veya bir şahsın bağlantı kurduğu ya da kurmak istediği kimselerin anlayış, sempati ve ilgisini elde etmek ve bu ilgiyi devam ettirebilmek için yapılması gereken hareketler bütünüdür. İşin temelinde ikna ve algı yönetimi gibi kavramlar yatmaktadır. Aslına bakarsanız “izlenim” olarak adlandırılan ve herkesin biliyor olduğu bu kavramın daha profesyonel biçimde ele alınması ve uygulanmasıdır PR. İyi bir imaj yaratmak, imaj değerini yükseltmek isteyen kişilerin ve kurumların son derece önem verdiği bir branştır.

PR Ne İşe Yarar?

PR (Halkla İlişkiler) çalışmalarının amacı; itibarı artırmak, korumak, desteklemek ve hedef kitlenizle aranızda kuvvetli bir bağ oluşturmaktır. Daha basit bir anlatımla PR’ın amacı, karşı tarafta bıraktığınız / bırakacağınız izlenimi olumlu yönde yükseltmektir. Sadece yükseltmekle de kalmaz bunun sürdürülebilir olması da önemlidir. Peki, kişisel pr nedir? Gelin şimdi ona değinelim.

Kişisel PR Nedir?

Kişisel PR-Yukarıda anlatmış olduğumuz PR amacının, bir kurum ya da ürün markası yerine, bir şahsın kendi imajı için yapılmasına Kişisel PR denir. Basit bir örnekle; eğer fenomen olmak için ne yapmamız gerek diyorsanız ve internette meşhur olmanın yollarını arıyorsanız yapmanız gereken en önemli şey Kişisel PR çalışmasıdır. Aksi halde birilerinin sizi keşfetmesini bekleyerek yıllar kaybedebilirsiniz ama start vereceğiniz kişisel PR çalışmaları ile kendi kendinizin bilinirliğini artırabilir, hedeflediğiniz alanda zamanla şöhret biri haline gelebilirsiniz.

Kişisel PR Nasıl Yapılır?

Kişisel PR nasıl yapılır konusunda herkese standart-tek bir cevap vermek doğru değil. Kişisel Pr yaptırmak istiyorum diyen kişinin kendi özelliklerine, amacına göre farklı yol haritaları çıkarıyoruz. Örneğin sizin bir mesleğiniz vardır ve bu mesleği ön plana çıkararak PR yaptırmak, kendi branşınızda fenomen olmak istiyorsunuzdur, buna göre farklı bir yol izlenir. Veya herhangi bir mesleğiniz ya da beceriniz yoktur, bu gibi durumlarda da farklı bir PR çalışması hazırlanması gerekmektedir. Bu konuda aklınızda olan şeyleri hiç çekinmeden bize mail atabilir, sizin için belli bir yol haritası çıkarmamızı sağlayabilirsiniz. Aklınızda belli fikirler yoksa da lütfen irtibata geçiniz, çünkü belli bir fikre sahip olmayanlar için de çözümlerimiz bulunuyor. Diginop ekibi olarak, dijital dünya ile ilgili geniş bir bilgi birikimine sahibiz, içerik üretimi, tanıtım ve pazarlama konularında son derece deneyimliyiz ve bu deneyimi hizmet haline getirerek ihtiyaç sahiplerinin Kişisel PR çalışmalarını yapmaktayız. Bir alttaki konu başlığında sizin için ne gibi kişisel PR çalışmaları yapabildiğimizi göreceksiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Kişisel PR çalışmalarında “gizlilik” temel ilkemizdir. Bu hizmeti aldığınızın bilinmesini istemediğiniz sürece referanslarımız kısmında İSMİNİZ ASLA VERİLMEZ. Sadece referanslar kısmında değil, hiçbir yerde yazılı veya sözlü olarak da bu hizmeti kullanmış olduğunuz açık edilmez, isminiz geçirilmez.)

2-Kişisel PR çalışması için bulunduğunuz şehirden ayrılıp toplantılara katılmak zorunda değilsiniz. DİJİTALLEŞEN DÜNYADA ARTIK BUNA HİÇ GEREK YOK. İlk etapta sadece e-mail yoluyla irtibatlaşıyor, taleplerinizi-sorularınızı yazılı olarak görmek istiyoruz. Sonrasında ise gerekli olan durumlarda telefonla irtibat sağlıyoruz. İşin biraz daha ileri safhasında ise yüz yüze görüşme gerekirse bir araya geliyoruz. Bürokrasiden tamamen uzak, hızlı ve yalın bir çalışma biçimi uyguluyoruz.

Kendimi Nasıl Tanıtırım Kendimi Nasıl Ünlü Yaparım?

Elbetteki Kişisel PR Çalışmaları ile

Kendimi nasıl tanıtırım, nasıl ünlü yaparım veya var olan küçük ünümü nasıl artırabilirim? Cevap: Kişisel PR Çalışmaları’dır.

Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var; bilinirliğinizi olumlu yönde artırmanın süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Tanınmaya sıfırdan başlayacak kişi ile zaten kendi çabalarıyla bir miktar yol kat etmiş kişinin amaca varması arasında elbette ki zaman farkı olacaktır.

Instagram, youtube vb. gibi alanlarda belli mecralarınız olsun ya da olmasın siz de Kişisel PR çalışmalarıyla kişisel imajınızı/markanızı inşa etmeye başlayabilirsiniz. İnsanların size duyacağı sevgi ve saygıyı artırmak için özel olarak hazırlayacağımız içeriklerle (makale, röportaj, fan sayfası, magazinel içerik…vb.) imajınıza hızlıca artı puan kazandırabilirsiniz. Şaşalı doğumgünü partilerinden tutun da hakkınızda Türkçe, İngilizce veya sizin seçeceğiniz başka dillerde içerik üretmeye kadar geniş bir yelpazede hizmet verebiliyoruz.

Tanıtımınızı artırmak için yapabildiklerimizden birkaçını aşağıdaki satırlarda listeledik.

Kişisel PR Çalışmaları Nelerdir? Neler Yapıyoruz?

  • İstediğiniz soruların yöneltildiği röportajların yazılması/uygun mecralarda yayınlanması,
  • İstediğiniz herhangi bir dijital içeriğin altına istediğiniz şekilde adınızı içeren yorum yapılması,
  • Kendinizle ilgili istediğiniz detaylara vurgu yapılmış halde makale yazımı/uygun mecralarda yayınlanması (Türkçe ve diğer dillerde),
  • Hakkınızda magazinel haber yapılması/uygun mecralarda yayınlanması,
  • Ekşi Sözlük’de adınıza entry açılması,
  • İstediğiniz mecralarda fan sayfanızın açılması,
  • Pinterest vb. mecralarda istediğiniz resimlerinizin paylaşılması,
  • Bir stüdyoda fotoğraf çekiminiz yapılıyormuşçasına kamera arkası görüntüler çekilmesi (video ve foto),
  • Şaşalı doğum günü partisi veya başka amaçlı partiler (figüranlar + mekân rezervasyonu + mekân dekorasyonu + foto ve video çekimleri vb.),
  • Ve dahası. Listede yer almayan öneri ve taleplerinize de açığız!

Şöhretini artırmak için
Şöhret gibi davranmalı, bir şöhret gibi düşünmelisin!
Her türlü ihtiyacında yanındayız!

Nasıl Ünlü Olunur? Kişisel PR ile bu mümkün mü?

Ünlü olmak istiyorum ne yapmalıyım, ünlü olmak için nereye başvurulur? gibi sorular sizin de aklınızı kurcalıyorsa doğru adrestesiniz. Ve evet, kişisel pr ile ün yaratmak mümkün! Danla Biliç, Enes Batur, Reynmen, Sebi Bebi ve günümüz ünlülerinin pek çoğu kişisel çalışmaları ile üne kavuşmuştur. Eskiden yapımcıların, prodüktörlerin veya ün kazanmayı istediğiniz branşın Big Brother’larına başvurmanız gerekiyordu ama artık öyle değil. İnternetin en güzel taraflarından biri de bu. Artık kimseye mecbur değilsiniz. Kendi bireysel çabalarınızla Kişisel Pr çalışmaları yaptırabilir ve böylece bilinirliğinizi artırabilir, ününüze ün katabilirsiniz. Kimsenin elini öpmek zorunda değilsiniz!

Şimdiden başlayacağınız irili ufaklı çalışmalarla belki 1 yıl belki de 3 yıl içinde siz de istediğiniz alanda fenomen olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey harekete geçmeye karar vermek ve Kişisel PR için doğru yol haritasını uygulamak. Yukarıda saydıklarımızın hepsini kendiniz tek başınıza da yapabilirsiniz ama ben uğraşamam derseniz veya bizlerin vasıtasıyla süreci daha kolay geçirmek isterseniz bir e-mail kadar uzağınızdayız.

Tanınmak için ne yapmalı? Tanınmak istiyorum! Kişisel PR çalışması yaptırmak istiyorum gibi düşünceleriniz varsa bir e-maille bizle hemen irtibat kurabilir, sunduğumuz Kişisel PR Hizmeti ile sizin için belli bir yol haritası çıkarmamızı sağlayabilirsiniz.

Haberdar Ol

Kişisel PR Hizmeti ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için kaydol!

Bize Ulaşın

Orta Mah. Soğanlık D-100 Kuzey Yanyol Cad. No: 26/85 Espadon Kartal/İstanbul
info@diginop.com

Sorularınızı Cevaplamayı Seviyoruz